XAKEKO TALDEKAKO LURRALDEARTEKO EUSKAL LIGA.

 

 

 

OHOREZKO MAILA.

 

 

 

2012-02-25: ZAZPIGARREN TXANDA.

 

Altzaga (6) – Orvina A (7’5): 1-3. (Neurketa honetan Orvina Ak izan ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

 

            Unai Garbisu De Goñi (Orvina A) (2.442) – Jon Angulo Martinez (Altzaga) (2.202): 1-0.

            Alvaro Diaz Herrero (Altzaga) (2.135) – Iñaki Rebole Arbea (Orvina A) (2.193): 0’5-0’5.

            Sergio Navarrete Delgado (Orvina A) (2.226) – Erlantz Miguelez Garcia (Altzaga) (2.021): 1-0.

            Mikel Sanz Rodero (Altzaga) (1.994) – Gonzalo Mombiela Martinez (Orvina A) (2.101): 0’5-0’5.

 

Ruta de Europa A (15) – Batalla (12’5): 0’5-3’5.

 

            Alejandro Ruiz Gomez (Ruta de Europa) (2.413) – Juan Ignacio Alonso Arburu (Batalla) (2.364): 0-1.

            Carlos Cruz-Lopez Claret (Batalla) (2.334) – Jesus Iruzubieta Villaluenga (Ruta de Europa) (2.391): 0’5-0’5.

            Cristobal Limeres Guiance (Ruta de Europa) (2.225) – Ivan Muñoz Perez (Batalla) (2.291): 0-1.

            Antxon Serras Uria (Batalla) (2.191) – Isidro Gete Rodriguez (Ruta de Europa) (2.146): 1-0.

 

San Viator (12) – Zuri Baltza (8’5): 2’5-1’5.

 

            David Astasio Lopez (San Viator) (2.321) – Paulo Alberdi Sololuce (Zuri Baltza) (2.192): 1-0.

            Juan M. Salinero De Prado (Zuri Baltza) (2.141) – Alvaro Perez De Miguel (San Viator) (2.190): 0’5-0’5.

            Alvaro Albaina Alvarez (San Viator) (2.144) – Gerardo Fernandez Hernandez (Zuri Baltza) (2.176): 1-0.

            Jose J. Garrido Legarreta (Zuri Baltza) (2.060) – Diego Gutierrez Bustillo (San Viator) (2.018): 1-0.

 

Sestao Naturgas Energia A (19’5) – Gros (19’5): 1’5-2’5.

 

            Maxime Vachier-Lagrave (Sestao Naturgas Energia A) (2.710) – Ruslan Ponomariov (Gros) (2.723): 0’5-0’5.

            Loek Van Wely (Gros) (2.686) – Andrei Istratescu (Sestao Naturgas Energia A) (2.627): 1-0.

            Gabriel Del Rio De Angelis (Sestao Naturgas Energia A) (2.534) – Alejandro Franco Alonso (Gros) (2.454): 0-1.

            Santiago Gonzalez De la Torre (Gros) (2.431) – Alfonso Romero Holmes (Sestao Naturgas Energia A) (2.488): 0-1.

 

Conteneo (11) – Easo (8’5): 3’5-0’5. (Neurketa honetan Easok izan ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

 

            Juan C. Lakunza Oyarbide (Easo) (2.111) – Pia Cramling (Conteneo) (2.495): 0-1.

            Mikel Huerga Leatxe (Conteneo) (2.435) – Eduardo Sanz Perez (Easo) (2.132): 1-0.

            Antonio Segovia Sanchez (Easo) (2.019) – Carlos Varas Gonzalez (Conteneo) (2.259) (2.144): 0-1.

            Fernando Valdezate Suarez (Conteneo) (1.992) – Cesar Montolio Benedicto (Easo) (1.973): 0’5-0’5.

 

SAILKAPENA.

 

1)    Gros (Donostia) – 22 puntu.

2)    Sestao Naturgas Energia A – 21 puntu.

3)    Batalla (Irun) – 16 puntu.

4)    Ruta de Europa A (Subilla-Gasteiz) – 15’5 puntu.

5)    Conteneo (Bilbo) – 14’5 puntu.

6)    San Viator (Gasteiz) – 14’5 puntu.

7)    Orvina A (Iruñea) – 10’5 puntu.

8)    Zuri Baltza (Bilbo) – 10 puntu.

9)    Easo (Donostia) – 9 puntu.

10) Altzaga (Leioa) – 7 puntu.

 

2012-03-03: ZORTZIGARREN TXANDA.

 

Altzaga (7) – Conteneo (14’5).

Easo (9) – Gros (22). (Neurketa honetan Grosek izanen ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

Sestao Naturgas Energia A (21) – Zuri Baltza (10). (Neurketa honetan zuri Baltzak izanen ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

Batalla (16) – San Viator (14’5).

Orvina A (10’5) – Ruta de Europa A (15’5).

 

 

 

LEHENENGO MAILA.

 

 

 

2012-02-25: ZAZPIGARREN TXANDA.

 

Urnieta (11’5) – Orvina B (10): 2-2. (Neurketa honetan Orvina Bk izan ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

 

            Roberto Monje Peinado (Orvina B) (2.070) – Josu Agirre Canflanca (Urnieta) (2.189): 0’5-0’5.

            Felix Manso Marquez (Urnieta) (2.058) – Egoi Hernandorena De la Cruz (Orvina B) (2.044): 1-0.

            Javier Sevilla Subiza (Orvina B) (1.930) – Claudio Mendikute Fierro (Urnieta) (2.031): 1-0.

            Eneko Martiarena Lizarribar (Urnieta) (1.996) – Jonas Blanco Sisniega (Orvina B) (1.794): 0’5-0’5.

 

Ruta de Europa B (7) – Oberena (4): 1-3.

 

            Gines Raul Dura Olmos (Ruta de Europa B) (2.083) – Jose Luis Olazagoitia Rodriguez (Oberena) (2.183): 1-0.

            Jesus Aguinaga Ruiz (Oberena) (1.960) – Juan Humbert Rodriguez Melendez (Ruta de Europa B) (2.096): 1-0.

            Jorge Arce Balluerca (Ruta de Europa B) (2.044) – Andres Sempere Gomis (Oberena) (1.719 Euskal elokoa): 0-1.

            Diego Moral Barragan (Oberena) (1.743) – Jose Antonio Munita Loinaz (Ruta de Europa B) (1.997 Euskal elokoa): 1-0.

 

Barakaldo (6) – Kultur Sustapena (13’5): 1’5-2’5.

 

            Alberto Lozoya Rodriguez (Barakaldo) (2.214) – Javier Dominguez Ofretorio (Kultur Sustapena) (2.138): 0’5-0’5.

            Jose Ramon Ros Eskisabel (Kultur Sustapena) (2.132) – Mikel Carasa Del Portillo (Barakaldo) (2.032): 0’5-0’5.

            Jesus M. Perez Palma (Barakaldo) (2.010) – Hugo Alvarez Ponga (Kultur Sustapena) (2.099): 0-1.

            Iñigo Galarza Cenzano (Kultur Sustapena) (2.006) – Koldo Urbieta Gabancho (Barakaldo) (1.942): 0’5-0’5.

 

Sestao Naturgas Energia B (19) – Donibane Kirol Elkartea (20): 2-2.

 

Arrasate-Arlutz (12) – Zornotza (13): 0-4. (Neurketa honetan Zornotzak izan ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

 

            David Diez Fraile (Zornotza) (2.184) – Andoni Miguel Quintero (Arrasate-Arlutz) (2.165): 1-0.

            Aitor Alcaide Luque (Arrasate-Arlutz) (2.135) – Luis J. Arias Garcia (Zornotza) (2.167): 0-1.

            Pablo Padilla Cabero (Zornotza) (2.167) – Josu Tornay Gomez (Arrasate-Arlutz) (2.109): 1-0.

            Jose M. Hernando Casas (Arrasate-Arlutz) (2.017) – Ceferino Sierra Lopez (Zornotza) (2.011): 0-1.

 

2012-02-26: ATZERATUTA GERATU ZEN LAUGARREN TXANDAKO NEURKETA.

 

            Arrasate-Arlutz (12) – Ruta de Europa B (8): 3-1.

 

            Francisco Miguel Quintero (Arrasate-Arlutz) (2.257) – Gines Raul Dura Olmos (Ruta de Europa B) (2.083): 1-0.

            Juan Humbert Rodriguez Melendez (Ruta de Europa B) (2.096) – Andoni Miguel Quintero (Arrasate-Arlutz) (2.165): 0-1.

            Aitor Alcaide Luque (Arrasate-Arlutz) (2.135) – Jorge Arce Balluerca (Ruta de Europa B) (2.044): 0-1.

            Andres Llompart Gutierrez (Ruta de Europa B) (2.049 Euskal elokoa) – Josu Tornay Gomez (Arrasate-Arlutz) (2.109): 0-1.

 

SAILKAPENA.

 

1)    Donibane Kirol Elkartea (Iruñea) – 22 puntu.

2)    Sestao Naturgas Energia B – 21 puntu.

3)    Zornotza – 17 puntu.

4)    Kultur Sustapena (Errenteria) – 16 puntu.

5)    Arrasate-Arlutz – 15 puntu.

6)    Urnieta – 13’5 puntu.

7)    Orvina B (Iruñea) – 12 puntu.

8)    Ruta de Europa B (Subilla-Gasteiz) – 9 puntu.

9)    Barakaldo – 7’5 puntu.

10) Oberena (Iruñea) – 7 puntu.

 

2012-03-03: ZORTZIGARREN TXANDA.

 

Urnieta (13’5) – Arrasate-Arlutz (15).

Zornotza (17) – Donibane Kirol Elkartea (22). (Neurketa honetan Donibane Kirol Elkarteak izanen ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

Sestao Naturgas Energia B (21) – Kultur Sustapena (16). (Neurketa honetan Kultur Sustapenak izanen ditu zuriak lehenengo eta hirugarren mahaietan).

Oberena (7) – Barakaldo (7’5).

Orvina B (12) – Ruta de Europa B (9).

 

                2012-02-26.

 

                Iturria: Euskal Xake Federakuntza.