ZUBI FORALA
NAZIOARTEKO VIII. XAKE TORNEOA.
(2013ko
abenduaren 3tik 8ra, Uharten).
Uharten (Nafarroa) jokatu zen, Don Carlos Hotelean. Orvina
Xake Taldeak antolatu zuen. Laguntzaileak: Nafarroako Gobernua, Don Carlos
Hotela, Arga Grafikagintza, Olave Erretegia eta Nafarroako Xake Federakundea.
Diru babesleak: Sercoin Navarra S.L., Permar Navarra, Reybesa, Vicarli eta
Embalajes Roe.
Parte hartzeko baldintza: 2013ko
abenduko zerrendan, eloko 2.250 puntu baino gutxiago edukitzea.
7 txandako sistema suitzarra erabili
zen.
HASIERAKO RANKINGA.
1)
Juan Jesus Mindegia Guruceaga (Nafarroa, Euskal Herria) – 2.205 FIDE
elokoa.
2)
Alvaro
Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal Herria) – 2.195.
3)
Tedodoro
Asensio Linan (Herrialde Katalanak) – 2.187.
4)
Alain
Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) – 2.182.
5)
Iñaki
Rebole Arbea (Nafarroa, Euskal Herria) – 2.166.
6)
Pablo
Urriza Iricibar (Nafarroa, Euskal Herria) – 2.116.
7)
Ignacio
Soriano Ascaso (Espainia) – 2.113.
Orotara, 61 jokalari (2012an baino 9 gehiago).
AZKENEKO TXANDAKO EMAITZAK.
Juan Jesus Mindegia Guruceaga
(Nafarroa, Euskal Herria) (2.205) (5) – Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.195) (5): 0’5-0’5.
Ignacio Soriano Ascaso (Espainia)
(2.113) (5) – Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria) (2.091) (5):
1-0.
Alain Prieto Aranguren (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.182) (4’5) – Teodoro Asensio Linan (Herrialde Katalanak )
(2.187) (5): 1-0.
Mikel Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal
Herria) (1.981) (4’5) – Pablo Urriza Iricibar (Nafarroa, Euskal Herria)
(2.116): 0-1.
Jose Maria Hermanperez Manso
(Espainia) (1.720) (4) – Alfonso Cemborain Oricain (1.975) (4): 0-1.
Mariano De Pablos Fernandez (1.969)
(4) – Javier Cinza Lopez (Galizia) (1.866): 0-1.
Iñaki Barberia Fernandez (Nafarroa,
Euskal Herria) (1.904) (4) – Adrian Aldave Aguado (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.815) (4): 0-1.
Beste 23 partida jokatu ziren.
AZKENEKO SAILKAPENA.
1)
Ignacio Soriano Ascaso (Espainia) (2.113) – 6 puntu.
2)
Juan
Jesus Mindegia Guruceaga (Nafarroa, Euskal Herria) (2.205) – 5’5 puntu.
3)
Alain
Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) (2.182) – 5’5 puntu.
4)
Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal Herria) (2.195) – 5’5 puntu.
5)
Teodoro Asensio Linan (Herrialde Katalanak) (2.187) – 5 puntu.
6)
Pablo
Urriza Iricibar (Nafarroa, Euskal Herria) (2.116) – 5 puntu.
7)
Javier
Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria) (2.091) – 5 puntu.
8)
Alfonso Cemborain Oricain (Nafarroa, Euskal Herria) (1.975) – 5 puntu.
9)
Javier Cinza Lopez (Galizia) (1.866) – 5 puntu.
10) Adrian Aldave Aguado (Nafarroa, Euskal Herria) (1.815) – 5
puntu.
11) Mikel Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal Herria) (1.981) – 4’5
puntu.
12) Jesus Luis Aguinaga Ruiz (Nafarroa, Euskal Herria) (1.973)
– 4’5 puntu.
13) Rafael Ruiz Escobar (Nafarroa, Euskal Herria) (1.938) – 4’5
puntu.
14)
Andres Sanchez Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (1.748) – 4’5 puntu.
15) Gregorio Sola Plaza (Nafarroa, Euskal Herria) (1.944) –
4’5 puntu.
16) Gabriel Vera Balague (Herrialde Katalanak) (1.929) – 4’5
puntu.
17) Mariano De Pablos Fernandez (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.969) – 4 puntu.
18) Jose Antonio Apesteguia Domaica (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.880) – 4 puntu.
19)
Joseba Otano Villanueva (Nafarroa, Euskal Herria) (1.675) – 4 puntu.
20) Iker Irañeta Unzue (Nafarroa, Euskal Herria) (2.001) – 4
puntu.
21) Iñaki Rebole Arbea (Nafarroa, Euskal Herria) (2.166) – 4
puntu.
22)
Jon Aristu Garde (Nafarroa, Euskal Herria) (1.529) – 4 puntu.
23) Jose Maria Hernamperez Manso (Espainia) (1.720) – 4 puntu.
24) Iñaki Barberia Fernandez (Nafarroa, Euskal Herria) (1.904)
– 4 puntu.
25) Ruben Marin Salvador (Nafarroa, Euskal Herria) (1.781) – 4
puntu.
26) Luis Angel Peteiro Osta (Nafarroa, Euskal Herria) (1.920)
– 4 puntu.
27)
Diego Lopez Morata (Nafarroa, Euskal Herria) (1.751 Euskal elokoa) – 4
puntu.
28) Felix Juanco Elizari (Nafarroa, Euskal Herria) (1.789) –
3’5 puntu.
29) Eduardo Garnacho Velasco (Espainia) (1.771) – 3’5 puntu.
30) Ivan Tetimov (Bulgaria) (2.010) – 3’5 puntu.
31) Mikel Otsoa Aldaz (Nafarroa, Euskal Herria) (1.609) – 3’5
puntu.
32) Jesus Urbiola Martinez (Nafarroa, Euskal Herria) (1.531) –
3’5 puntu.
33) Adolfo Ruiz Anton (Nafarroa, Euskal Herria) (1.648) – 3’5
puntu.
34) Herman Hubert Cloete (Nafarroa, Euskal Herria) (1.626
Euskal elokoa) – 3’5 puntu.
35) Jesus Maria Oyaga Valencia (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.743) – 3 puntu.
36) Miguel Adrian Abad (Nafarroa, Euskal Herria) (1.569) – 3
puntu.
37) David Villacorta Nicolas (Espainia) (1.574) – 3 puntu.
38) Pedro Maria Rebole Arbea (Nafarroa, Euskal Herria) (1.726)
– 3 puntu.
39) Mario Sanchez Moreno (Espainia) (1.621) – 3 puntu.
40) Alex Pedchenko
(Nafarroa, Euskal Herria) (elorik gabe) – 3 puntu.
41) Angel Maria Jesus Egües Oroz (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.795) – 3 puntu.
42) Javier Lizuain Toni (Nafarroa, Euskal Herria) (1.516) – 3
puntu.
43) Nerea Rosa Gamez (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik gabe) –
3 puntu.
44) Manuel Lopez Medina (Nafarroa, Euskal Herria) (1.437) – 3
puntu.
45) Uxue Aristu Garde (Nafarroa, Euskal Herria) (1.470) – 3
puntu.
46) Haizea Salvatierra Alzorriz (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.447) – 3 puntu.
47) Isidro Diaz Redondo (Nafarroa, Euskal Herria) (1.571) –
2’5 puntu.
48) Daniel Fernandez Rastrilla (Nafarroa, Euskal Herria)
(elorik gabe) – 2’5 puntu.
49) Alejandro Monroy Ostivar (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik
gabe) – 2’5 puntu.
50) Carlota Aramendia Ybarra (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik
gabe) – 2’5 puntu.
51) Iñaki Pagola Rox (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik gabe) –
2’5 puntu.
52) David Esparza Sainz (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik
gabe) – 2 puntu.
53) Sheriy Pedchenko (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik gabe) –
2 puntu.
54) Jorge Fernandez Villameriel (Nafarroa, Euskal Herria)
(elorik gabe) – 2 puntu.
55) Lucia Fernandez Villameriel (Nafarroa, Euskal Herria)
(elorik gabe) – 2 puntu.
56) Martin Pascual Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik
gabe) – 2 puntu.
57) Daniel Perez Alonso (Nafarroa, Euskal Herria) (1.697) –
1’5 puntu.
58) Lucia Moreno Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (elorik
gabe) – Puntu bat.
59) Mikel Salvatierra Ilarregui (Nafarroa, Euskal Herria)
(elorik gabe) – Puntu bat.
60) Manuel Arcos Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (1.486) –
Puntu bat.
61) Jose A. Fernandez Senovilla (Nafarroa, Euskal Herria)
(elorik gabe) – 0 puntu.
FIDE ELOAREN BILAKAERA.
1) Jon Aristu Garde (Nafarroa, Euskal Herria) (1.529): +33’6, FIDE eloan.
2) Joseba
Otano Villanueva (Nafarroa, Euskal Herria) (1.675): + 29’3.
3) Adrian
Aldave Aguado (Nafarroa, Euskal Herria) (1.815): +28’6.
4)
Manuel
Lopez Medina (Nafarroa, Euskal Herria) (1.437): +27.
5)
Javier
Cinza Lopez (Galizia) (1.866): +25.
6)
Ignacio
Soriano Ascaso (Espainia) (2.113): +21’5.
7)
Mikel
Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal Herria) (1.981): +14’6.
8)
Jesus
Luis Aguinaga Ruiz (Nafarroa, Euskal Herria) (1.973): +12’3.
9)
Jose Maria
Hernamperez Manso (Espainia) (1.720): +8’6.
10) Juan Jesus Mindegia Guruceaga (Nafarroa, Euskal Herria)
(2.205): +7’8.
11) Alfonso Cemborain Oricain (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.975): +7’5.
12) Andres Sanchez Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (1.748):
+7’5.
13) David Villacorta Nicolas (Espainia) (1.574): +7’5.
14) Javier Lizuain Toni (Nafarroa, Euskal Herria) (1.516):
+6’6.
15) Teodoro Asensio Linan (Herrialde Katalanak) (2.187): +6’2.
16) Jose Antonio Apesteguia Domaica (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.880): +3’8.
17) Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria) (2.091):
+2’3.
18) Miguel Adrian Abad (Nafarroa, Euskal Herria) (1.569):
+1’6.
19) Rafael Ruiz Escobar (Nafarroa, Euskal Herria) (1.938):
+1’2.
20) Ruben Marin Salvador (Nafarroa, Euskal Herria) (1.781): +
0’4.
21) Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) (2.182):
+0’2.
22) Pablo Urriza Iricibar (Nafarroa, Euskal Herria) (2.116):
-0’6.
23) Mario Sanchez Moreno (Espainia) (1.621): -1’4.
24) Mikel Otsoa Aldaz (Nafarroa, Euskal Herria) (1.609): -1’8.
25) Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal Herria) (2.195):
-2’5.
26) Jesus Urbiola Martinez (Nafarroa, Euskal Herria) (1.531):
-2’8.
27) Gabriel Vera Balague (Herrialde Katalanak) (1.929): -3’6.
28) Eduardo Garnacho Velasco (Espainia) (1.771): -4’8.
29) Felix Juanco Elizari (Nafarroa, Euskal Herria) (1.789):
-5’7.
30) Manuel Arcos Garcia (Nafarroa, Euskal Herria) (1.486): -6.
31) Gregorio Sola Plaza (Nafarroa, Euskal Herria) (1.944):
-7’2.
32) Uxue Aristu Garde (Nafarroa, Euskal Herria) (1.470): -8’1.
33) Daniel Perez Alonso (Nafarroa, Euskal Herria) (1.697):
-8’1.
34) Isidro Diaz Redondo (Nafarroa, Euskal Herria) (1.571):
-8’4.
35) Angel Maria Jesus Egües Oroz (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.795): -8’7.
36) Iker Irañeta Unzue (Nafarroa, Euskal Herria) (2.001):
-10’2.
37) Mariano De Pablos Fernandez (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.969): -10’9.
38) Iñaki Barberia Fernandez (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.904): -12’1.
39) Ivan Tetimov (Bulgaria) (2.010): -13’1.
40) Pedro Maria Rebole Arbea (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.726): -13’4.
41) Adolfo Ruiz Anton (Nafarroa, Euskal Herria) (1.648): -15.
42) Haizea Salvatierra Alzorriz (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.447): -18’6.
43) Iñaki Rebole Arbea (Nafarroa, Euskal Herria) (2.166):
-21’3.
44) Jesus Maria Oyaga Valencia (Nafarroa, Euskal Herria)
(1.743): -21’9.
45) Luis Angel Peteiro Osta (Nafarroa, Euskal Herria) (1.920):
-25.
ARAGOI ALDERA JOAN ZEN TITULUA.
Oso berdinduta joan zen txapelketa.
Azkenean, zazpigarren zerrendaburuak eraman zuen trofeo nagusia. Ignacio
Soriano Ascaso Aragoikoa da eta 2013an 36 urte egin zituen.
Juan Jesus Mindegia Guruceaga
lehenengo zerrendaburua gozokiari pa eginda geratu zen. Dena ondo zihoakion,
baina azkeneko txandan aragoiarra gainetik igaro zen. Torneo ona, hala ere,
Orvinakoak egindakoa.
Alain Prieto Aranguren eta Alvaro
Diaz Herrero bizkaitarrek atzetik aurrera ibili behar izan zuten. Azkenean,
postu txukunak: Hirugarren eta laugarren. Urte bat lehenago lehenengo eta
laugarren postuetan geratu ziren.
Javier Marchena Hurtado arabarra
buruko taldean ibili zen txapelketa osoan. Azkeneko txandan Ignacio Sorianoren
aurka galdu eta zazpigarren postuan amaitu zuen.
Eloari dagokionez, Jon Aristu Garde,
Joseba Otano Villanueva, Adrian Aldabe Aguado, Manuel Lopez Medina, Javier
Cinza Lopez eta Ignacio Soriano Ascaso izan ziren goruntz gehien mugitu
zutenak: 20 puntutik gora denak.
Iñaki Rebole Arbea, Jesus Maria Oyaga
Valencia eta Luis Angel Peteiro Osta alderantziz ibili ziren. 20 puntu baino
gehiago galdu zuten
SARIAK.
Ignacio Soriano Ascaso txapelduna: 350 euro eta trofeoa.
Juan Jesus Mindegia Guruceaga txapeldunordea: 280 euro eta trofeoa.
Alain Prieto Aranguren hirugarrena: 210 euro.
Alvaro Diaz Herrero laugarrena: 140 euro.
Teodoro Asensio Linan bosgarrena: 70 euro.
Alfonso
Cemborain Oricain eloko 2.000 baino gutxiagoko lehenengo jokalaria:
200 euro.
Javier
Cinza Lopez eloko 1.900 baino gutxiagoko lehenengo jokalaria: 150
euro.
Andres
Sanchez Garcia eloko 1.800 baino gutxiagoko lehenengo jokalaria: 100
euro.
Joseba
Otano Villanueva eloko 1.700 baino gutxiagoko lehenengo jokalaria:
80 euro.
Jon
Aristu Garde eloko 1.600 baino gutxiagoko lehenengo jokalaria: 60
euro.
Diego
Lopez Morata FIDE eta FEDA elorik gabeko lehenengo jokalaria: 40
euro.
TORNEO HONEN HISTORIA.
FIDE
ELOKO TXAPELKETEI DAGOKIENEZ.
2006an, Zubi Forala I. Torneoan: Eduardo Burguete Archel (Nafarroa,
Euskal Herria), garaile; Daniel Zamarbide Iñarrea
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Gorka
Argandoña Salinas (Nafarroa, Euskal Herria), hirugarren.
2007an, Zubi Forala II. Torneoan
(FIDE eloko 2.100 baino gehiagokoentzat): Alvaro
Perez De Miguel (Araba, Euskal
Herria), garaile; Gustavo Jimenez Martin (Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Joaquin Antunez Riezu (Nafarroa,
Euskal Herria), hirugarren.
2007an, Zubi Forala II. Torneoan
(FIDE eloko 2.100 baino gutxiagokoentzat, D multzoan): Rafael Ruiz Escobar (Nafarroa,
Euskal Herria), garaile; Jesus Luis Aguinaga Ruiz
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Amaia Iza
Abete (Nafarroa, Euskal Herria),
hirugarren.
2007an, Zubi Forala II. Torneoan
(FIDE eloko 2.100 baino gutxiagokoentzat, E multzoan): Axel Roviralta Montero (Nafarroa,
Euskal Herria), garaile; Roberto Monje Peinado
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Gregorio Sola
Plaza (Nafarroa, Euskal Herria),
hirugarren.
2007an, Zubi Forala II. Torneoan
(eskola adineko jokalarien sustapenerako): Aritz
Mancha Otano (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Joseba Otano Villanueva
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Aritz
Idiazabal Troyas (Nafarroa, Euskal
Herria), hirugarren.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gehiagokoentzat, C multzoan): Mariano De Pablos Fernandez (Nafarroa, Euskal Herria), garaile; Gonzalo
Mombiela Martinez (Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Adrian Leranoz Zabalza (Nafarroa,
Euskal Herria), hirugarren.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gehiagokoentzat, D multzoan): Daniel Zamarbide Iñarrea (Nafarroa,
Euskal Herria), garaile; Roberto Monje Peinado
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Juan Bosco Prats Rodriguez (Herrialde Katalanak), hirugarren.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gutxiagokoentzat): Adrian
Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Javier Perez Marchal
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Manuel Jesus Conde Chijeb (Espainia), hirugarren.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan
(eskola adineko jokalarien sustapenerako): Marina
Sevilla Subiza (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Jesus Maria Oyaga Valencia
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Pablo Urriza
Iricibar (Nafarroa, Euskal Herria),
hirugarren.
2009an, Zubi Forala IV. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 eta 2.250 arteko jokalarientzat): Javier
Corral Sierra (Gipuzkoa, Euskal
Herria), garaile; Daniel Zamarbide Iñarrea
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Egoi
Hernandorena De la Cruz (Nafarroa, Euskal
Herria), hirugarren.
2009an, Zubi Forala IV. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gutxiagokoentzat): Sergio
Anguas Fanlo (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Aitor Martinez Ayesa
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Ivan Tetimov (Bulgaria, Iruñeko Donibane Kirol Elkartekoa),
hirugarren.
2010ean, Zubi Forala V. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 eta 2.300 arteko jokalarientzat): Miguel
Angel Saenz Narciso (Espainia),
garaile; Mariano Mayans Calvo (Herrialde Katalanak), bigarren; Alberto Arnedo Ruiz (Nafarroa,
Euskal Herria), hirugarren.
2010ean, Zubi Forala V. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gutxiagokoentzat): Javier
Sevilla Subiza (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Rafael Ruiz Escobar
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Diego Lopez
Gil (Espainia), hirugarren.
2011n, Zubi Forala VI. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 eta 2.300 arteko jokalarientzat): Luis
David Jimenez Almeida (Nafarroa,
Euskal Herria), garaile; Alberto Arnedo Ruiz
(Nafarroa, Euskal Herria), bigarren; Iñaki Rebole
Arbea (Nafarroa, Euskal Herria),
hirugarren.
2011n, Zubi Forala VI. Torneoan
(FIDE eloko 2.000 baino gutxiagokoentzat): Alvaro
Bayo Milagro (Espainia), garaile; Jose Antonio Apesteguia Domaica (Nafarroa, Euskal
Herria), bigarren; Koldo Urbieta Gabancho (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren.
2012an, Zubi Forala VII. Torneoan
(FIDE eloko 2.250 baino gutxiagokoentzat): Alain
Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal
Herria), garaile; Miguel Angel Sanchez Romero (Herrialde Katalanak),
bigarren; Mikel Sanz Rodero (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren.
2013an, Zubi Forala VIII. Torneoan
(FIDE eloko 2.250 baino gutxiagokoentzat): Ignacio
Soriano Ascaso (Espainia), garaile; Juan Jesus Mindegia Guruceaga (Nafarroa, Euskal
Herria), bigarren; Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren.
NAZIOARTEKO
MAISUAREN NORMA LORTZEKO TXAPELKETARI DAGOKIONEZ.
2006an, Zubi Forala I. Torneoan: Mohamed Tissir (Maroko),
garaile; Aimen Rizouk (Argelia), bigarren; Jaime Alexander Cuartas
(Kolonbia), hirugarren. Miguel Navarro Ciak Nazioarteko
Maisua izateko bere lehenengo norma eskuratu zuen.
2007an, Zubi Forala II. Torneoko VI.
Mailan: Cristhian Cruz Sanchez (Peru), garaile; Unai
Garbisu De Goñi (Nafarroa, Euskal
Herria), bigarren; Nikolai Ninov (Bulgaria, gaur egun Iruñeko Donibane Kirol
Elkartekoa), hirugarren. Cristhian Cruz Sanchez
Nazioarteko Maisua bihurtu zen, hirugarren norma eskuratuta. Joaquin Miguel Antoli Royok Nazioarteko Maisua
izateko bere bigarren norma eskuratu zuen.
2007an, Zubi Forala II. Torneoko V.
Mailan: Roi Reinaldo Castiñeira (Galizia, gaur egun San Juan taldekoa), garaile; Jurijs
Mihailovs (Letonia), bigarren; Aimen Rizouk
(Algeria), hirugarren. Jurijs Mihailovsek
Nazioarteko Maisua izateko bere bigarren norma eskuratu zuen.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan: Ilmars Starostits (Letonia),
garaile; Nikolai Ninov (Bulgaria,
Iruñeko Donibane Kirol Elkartekoa), bigarren; Jurijs Mihailovs
(Letonia), hirugarren. Jurijs Mihailovs
Nazioarteko Maisua bihurtu zen, hirugarren norma eskuratuta.
2009an, Zubi Forala IV. Torneoan: Jonathan Cruz (Peru), garaile; Ruslan Pogorelov (Bulgaria,
Iruñeko Donibane Kirol Elkartekoa), bigarren; Karen Movsziszian
(Armenia), hirugarren.
MAISU
HANDIAREN NORMA LORTZEKO TXAPELKETARI DAGOKIONEZ.
2008an, Zubi Forala III. Torneoan: Herminio Herraiz Hidalgo (Espainia), garaile; Azer
Mirzoev (Azerbaijan), bigarren; Rasul Ibrahimov (Azerbaijan),
hirugarren. Herminio Herraiz Hidalgok Maisu Handia bihurtu zen, hirugarren norma
eskuratuta.
2009an, Zubi Forala IV. Torneoan: Stanislav Savchenko (Ukrania), garaile; Azer
Mirzoev (Azerbaijan), bigarren; Alfonso Llorente Zaro (Espainia),
hirugarren.
UNAI
GARBISU DE GOÑI ETA MIKEL HUERGA LEATXEREN ARTEKO LEHIAK.
2010ean,
Zubi Forala V. Torneoan:
Unai Garbisu De Goñi (2.444 FIDE elokoa) – Mikel
Huerga Leatxe (2.415 FIDE elokoa): 3-3.
Partida bizkorretan, Unai Garbisu De Goñi (2.444 FIDE elokoa) – Mikel Huerga Leatxe (2.415 FIDE elokoa): 0-2.
Mikel
Huerga Leatxe lehiako garailea izan zen.
2011an, Zubi
Forala VI. Torneoan:
Unai Garbisu De Goñi (2.442 FIDE elokoa) – Mikel
Huerga Leatxe (2.435 FIDE elokoa): 3-3.
Partida bizkorretan, Unai Garbisu De Goñi (2.442 FIDE elokoa) – Mikel Huerga Leatxe (2.435 FIDE elokoa): 1’5-0’5.
Unai
Garbisu De Goñi lehiako garailea izan zen.
2013-12-08.
Iturria: Orvina Xake
Taldea eta “http://chess-results.com/tnr118305.aspx?lan=1&art=1&wi=821”
webgunea.