XAKE AZKARREKO EUROPAKO BANAKAKO XIII. TXAPELKETA IREKIA.

(2013ko abenduaren 14tik 15era jokatua, Poloniako Varsovia hirian).

 

 

 

            Antolatzailea: Europako Batasuneko Xake Federazioa. Poloniako Varsovia hirian (Warszawa, polonieraz) jokatu zen, 2013ko abenduaren 14tik 15era, 11 txandatan, 747 jokalarirekin (aurreko urtean baino 28 gutxiago). 15 minutuko partidak izan ziren, jokaldi bakoitzean 10 segundo gehituta.

 

         AZKENEKO SAILKAPENA.

 

1)    Richard Rapport (Hungaria) (partida azkarretan 2.661 FIDE elokoa) – 9’5 puntu.

2)    Vladimir Malakhov (Errusia) (2.756) – 9’5 puntu.

3)    Tigran L. Petrosian (Armenia) (2.637) – 9’5 puntu.

4)    Alexander Moiseenko (Ukrania) (2.678) – 9 puntu.

5)    Anton Korobov (Ukrania) (2.752) – 9 puntu.

6)    Baadur Jobava (Georgia) (2.678) – 9 puntu.

7)    Bartosz Socko (Polonia) (2.661) – 9 puntu.

 

RICHARD RAPPORT GAZTEA, GARAILE.

 

 

Richard Rapport.

 

            Richard Rapport 1996ko martxoaren 25ean jaio zen Szombathely hirian (Hungaria). 17 urte ditu.


TXAPELKETA HONETAKO HISTORIA.

 

2004an, IV. Txapelketan, Yerevanen (Armenia): Vassily Ivanchuk (Ukrania), txapeldun; Zviad Izoria (Georgia), bigarren; Beniamin Galstian (Armenia), hirugarren.

2005ean, V. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Arkadij Naiditsch (Alemania), txapeldun; Bartlomiej Heberia (Polonia), bigarren; Kiril Gorgiev (Bulgaria), hirugarren.

 

2006an, VI. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Alexei Shirov (Letonia, Espainiako nazionalitatekoa), txapeldun; Orest Gritsak (Ukrania), bigarren; Luke J. McShane (Ingalaterra), hirugarren.

 

2007an, VII. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Aleksej Aleksandrov (Bielorrusia), txapeldun; Tomasz Markowski (Polonia), bigarren; Fernando Peralta (Argentina), hirugarren.

 

2008an, VIII. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Radoslaw Wojtaszek (Polonia), txapeldun; Valerij Popov (Errusia), bigarren; Aleksej Aleksandrov (Bielorrusia), hirugarren.

 

2009an, IX. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Vladimir Malakhov (Errusia), txapeldun; Vassily Ivanchuk (Ukrania), bigarren; Alexey Dreev (Errusia), hirugarren.

 

2010ean, X. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Zoltan Almasi (Hungaria), txapeldun; Vugar Gashimov (Azerbaijan), bigarren; Vassily Ivanchuk (Ukrania), hirugarren.

 

2011an, XI. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Baadur Jobava (Georgia), txapeldun; Sanan Sjugirov (Errusia), bigarren; Robert Kempinski (Polonia), hirugarren.

 

2012an, XII. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Aleksey Dreev (Errusia), txapeldun; Maxime Vachier-Lagrave (Frantzia), bigarren; Alexei Shirov (Letonia), hirugarren.

 

2013an, XIII. Txapelketan, Varsovian (Polonia): Richard Rapport (Hungaria), txapeldun; Vladimir Malakhov (Errusia), bigarren; Tigran L. Petrosian (Armenia), hirugarren.

 

 

 

Informazio gehiago:

 

“http://www.poloniachess.pl/amplico2013/rapid” webgunean.

 

                2013-12-15.

 

                Iturria: Internet.