DONOSTIA HIRIA
NAZIOARTEKO XLII. XAKE TXAPELKETA IREKIA.
(2019ko
apirilaren 13tik 20ra jokatua, Donostian).
AZKEN URTEETAKO HISTORIA.
2001. urtean, XXIV. edizioan: Aleksa Strikovic (Serbia), garaile; Victor Manuel Vehi Bach (Herrialde Katalanak),
bigarren; Oleg Korneev (Errusia), hirugarren.
2002. urtean, XXV. edizioan: Shaoteng Yu (Txina), garaile; Oleg Korneev
(Errusia), bigarren; Pedro Lezcano Jaen (Kanariar Uharteak), hirugarren.
2003. urtean, XXVI. edizioan: Pablo San Segundo Carrillo (Espainia), garaile; Aimen
Rizouk (Argelia), bigarren; Boris Chatalbashev (Bulgaria),
hirugarren.
2004. urtean, XXVII. edizioan: Alberto Andres Gonzalez (Asturias), garaile Kevin Spraggett (Kanada), bigarren; Oleg
Korneev (Errusia), hirugarren.
2005. urtean, XXVIII. edizioan: Kevin Spraggett (Kanada), garaile; Nanko Dobrev
(Bulgaria), bigarren; Ruslan Pogorelov (Ukrania), hirugarren.
2006. urtean, XXIX. edizioan: Stuart Conquest (Ingalaterra), garaile; Kevin
Spraggett (Kanada), bigarren; Eric Prie (Frantzia), hirugarren.
2007. urtean, XXX. edizioan: Jakub Czakon (Polonia), garaile; Zbigniew
Pakleza (Polonia), bigarren; Kevin Spraggett (Kanada), hirugarren.
2008. urtean, XXXI. edizioan: Ivan
Salgado Lopez (Galizia), garaile; Kevin Spraggett (Kanada),
bigarren; Alberto Andres Gonzalez (Asturias), hirugarren.
2009. urtean, XXXII. edizioan: Matej
Sebenik (Eslovenia), garaile; Pablo Lafuente (Argentina),
bigarren; Artur Kogan (Israel), hirugarren.
2010. urtean, XXXIII. edizioan: Aramis Alvarez Pedraza (Kuba), garaile; Marko Tratar
(Eslovenia), bigarren; Daniel Alsina Leal (Herrialde Katalanak),
hirugarren.
2011. urtean, XXXIV. edizioan: Javier
Moreno Ruiz (Espainia), garaile; Misa Pap (Serbia), bigarren;
M. R. Venkatesh (India), hirugarren.
2012. urtean, XXXV. edizioan: Igor
Rausis (Txekia), garaile; Marko Tratar (Eslovenia), bigarren;
Kevin Spraggett (Kanada), hirugarren.
2013. urtean, XXXVI. edizioan: Daniel
Alsina Leal (Herrialde Katalanak), garaile; Renier Vazquez Igarza
(Kuba), bigarren; Daniele Vocaturo (Italia), hirugarren.
2014. urtean, XXXVII. edizioan: Renier Vazquez Igarza (Kuba), garaile; Daniel Alsina Leal
(Herrialde Katalanak), bigarren; Marc Narciso Dublan (Herrialde
Katalanak), hirugarren.
2015. urtean, XXXVIII. edizioan: Bader Hal-Ajiri (Kuwait), garaile; Marko Tratar
(Eslovenia), bigarren; Renier Vazquez Igarza (Kuba), hirugarren.
2016. urtean, XXXIX. edizioan: Jaime
Santos Latasa (Espainia), garaile; Karen Movsziszian
(Armenia), bigarren; Misa Pap (Serbia), hirugarren.
2017. urtean, XL. edizioan: Marc
Narciso Dublan (Herrialde Katalanak), garaile; Josep Manuel Lopez
Martinez (Herrialde Katalanak), bigarren; Jose Rafael Gascon Del Nogal
(Venezuela), hirugarren.
2018. urtean, XLI. edizioan: Lelys
Stanley Martinez Duany (Kuba), garaile; Christof Sielecki
(Alemania), bigarren; Jesus Maria Iruzubieta Villaluenga (Espainia,
Sestao taldekoa), hirugarren.
2019. urtean, XLII. edizioan: Renier
Vazquez Igarza (Kuba), garaile; Ismael Alshameary Puente
(Espainia), bigarren; Daniel Eduardo Pulvett Marin (Espainia),
hirugarren.
PALMARESA, 2001. URTETIK.
1) Renier Vazquez Igarza (Kuba) – 2 titulu.
2) Aramis Alvarez Pedraza (Kuba) – Titulu bat.
3) Daniel Alsina Leal (Herrialde Katalanak) – Titulu bat.
4) Alberto Andres Gonzalez (Asturias) – Titulu bat.
5) Stuart Conquest (Ingalaterra) – Titulu bat.
6) Jakub Czakon (Polonia) – Titulu bat.
7) Bader Hal-Ajiri (Kuwait) – Titulu bat.
8) Lelys Stanley Martinez Duany (Kuba) – Titulu bat.
9) Javier Moreno Ruiz (Espainia) – Titulu bat.
10) Marc Narciso Dublan (Herrialde Katalanak) – Titulu bat.
11) Igor Rausis (Txekia) – Titulu bat.
12) Ivan Salgado Lopez (Galizia) – Titulu bat.
13) Pablo San Segundo Carrillo (Espainia) – Titulu bat.
14) Jaime Santos Latasa (Espainia) – Titulu bat.
15) Matej Sebenik (Eslovenia) – Titulu bat.
16) Kevin Spraggett (Kanada) – Titulu bat.
17) Aleksa Strikovic (Serbia) – Titulu bat.
18) Shao Tengyung (Txina) – Titulu bat.
XLII. Torneoari buruzko informazioa:
“http://chess-results.com/tnr412714.aspx?lan=1&art=1&rd=9&turdet=YES” webgunea.
2019-04-20.
Iturria:
Internet.